Zapewnij swojemu dziecku najlepszy start w życiu

  • ul. Czyżyńska 21, 31-571 Kraków

Kontakt

ZABAWY

Wir mleczny

Niezbędne materiały:  Talerz, mleko, barwniki lub farby, patyczki do uszu, płyn do naczyń, łyżeczka

Co rozwijamy ? Zmysł wzroku, motorykę

Przebieg:  na talerz wlewamy mleko, dodajemy rozpuszczone barwniki lub wodę zabarwioną farbą, łyżeczką stopniowo wkrapiamy barwniki lub farbki na powierzchnię mleka, obserwujemy tworzące się zjawisko, gdy na talerzu mamy już kilka kolorów, namaczamy patyczek w płynie do naczyń i delikatnie dotykamy powierzchni mleka, barwniki pod wpływem płynu powinny zacząć się samoistnie mieszać.

Kolorowe wydrapywanki

Niezbędne materiały:  Kartka z bloku technicznego, kredki świecowe lub pastele olejne, czarna farba, pędzelek, drewniany patyczek

Co rozwijamy ? grafomotorykę

Przebieg:  kartkę malujemy kredkami na paski szerokości 1-2 cm, jeden obok drugiego, tak aby zapełnić całą kartkę, całość zamalowujemy czarną, gęstą farbą, na kartce możemy teraz tworzyć różne litery, wzory, obrazki za pomocą drewnianego patyczka, całość suszymy.

Tablica manipulacyjna

Niezbędne materiały : Karton, różne materiały z gospodarstwa domowego (np. gąbka, kawałek materiału, zamek, kalkulator, itp.)

Co rozwijamy ? Zmysł dotyku, ćwiczenia małej motoryki

Przebieg:  pokazujemy dziecku wszystkie materiały lub na odwrót (wymagamy od dziecka, żeby pokazało konkretny przedmiot) pytamy jaką dany przedmiot ma fakturę (czy jest szorstki itp.)

Zajęcia Gimnastyczne ,,Sygnalizacja Świetlna’’

Niezbędne materiały:  Dwie tarcze – zielona i czerwona

Co rozwijamy ? Rozwijanie sprawności ruchowej, Kształtowanie uwagi oraz reakcji na sygnały  Przebieg:  Przy podniesionej przez prowadzącego zabawę w górę zielonej tarczy dziecko, dowolnymi ruchami porusza się po wyznaczonym miejscu, Podniesienie tarczy czerwonej, zatrzymuj się w miejscu, Po kilku próbach dziecko obejmuję rolę prowadzącego.

Your email address will not be published. Required fields are marked *